

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 100 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1.5 GHz |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 400 V/µs |
| Input Bias Current | 20 µA |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 12 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 GHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 81 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 82 dB |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 920 pV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 95 dB |
| Amplifier Type | Voltage Feedback Amplifiers |
Stock: 567
Distributors
pcbx
Unit Price$5.08070
Ext.Price$5.08070
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.08070 | $5.08070 |
| 10 | $4.32883 | $43.28830 |
| 25 | $4.04197 | $101.04925 |
| 50 | $3.77412 | $188.70600 |
| 100 | $3.52401 | $352.40100 |
